IWAN BAAN fotóművész
Iwan Baan fotóművész. A hágai Királyi Művészeti Akadémián végezte tanulmányait, azóta dokumentum- és sajtófotózással foglalkozik. Képei az építészet közegében történő életformák és interakciók vizuális narratívái. A caracasi Torre David életéről készített munkájával elnyerte a 2012. évi Velencei Építészeti Biennálé legjobb installációjáért járó Arany Oroszlán díjat. 2010-ben elnyerte a Julius Shulman díjat, 2016-ban az AIA new yorki Stephen A. Kliment Oculus díját (2016). 2011-ben az olasz Il Magazine dell’Architettura a kortárs építészet 100 legbefolyásosabb személyisége közé sorolta.
BUJNOVSZKY TAMÁS építészeti fotográfus, a Magyar Építőművészet fotószerkesztője
2006-tól a Magyar Építőművészet fotószerkesztője. Munkáival folyamatosan jelen van a magyar és nemzetközi építészeti sajtóban. 2012-ben a Sony World Photography Award díjazottja. Fotósként közreműködött a kortárs magyar építészet számos nemzetközi díjat nyert projektjében.
NICOLAS GROSPIERRE képzőművész, fotográfus
Nicolas Grospierre képzőművész, fotográfus. A csoportos tárlatokon túl számos önálló kiállítást mutatott be Lengyelországban, Németországban, Spanyolországban, Nagy-Britanniában, Ausztráliában, Kínában és az Egyesült Államokban. 2008-ban a 11. Velencei Építészeti Biennálén Arany Oroszlán díjat nyert a lengyel pavilonban bemutatott Hotel Polonia című installációja. 2009-ben a Lengyel Köztársaság Kulturális Minisztériuma kitüntetéssel ismerte el a tevékenységét.
KRIZSÁN ANDRÁS DLA építész, a Magyar Építőművészek Szövetségének elnöke
Krizsán András DLA építész, a MODUM Építésziroda Kft. vezető tervezője, a Magyar Építőművészek Szövetségének elnöke. Megvalósult épületeit az épített környezethez való kreatív alkalmazkodás jellemzi. Középületeit és lakóházait, illetve a települési értékvédelem és a települési környezetszépítés területén végzett kiemelkedő munkásságát több rangos építészeti díjjal jutalmazták. A zánkai Új Nemzedék Központ épületét Mies van der Rohe Award kortárs európai építészeti nívódíjra jelölték.
JOSEF SCHULZ fotográfus
Josef Schulz fotográfus. A düsseldorfi Művészeti Akadémián Bernd Becher és Thomas Ruff tanítványa volt. Világszerte számos kiállításon mutatta be képeit, szerepelt a torontói CONTACT fotográfiai fesztiválon és a brazíliai FIF-en. 2001-ben a European Architectural Photography Prize nyertese volt, megkapta a ZF-Kulturstiftung Friedrichshafen ösztöndíját, valamint a Kodak, a Large Format Inkjet és az Arles-i „Voies Off“ fesztivál díját. Munkái jelen vannak a nagyobb európai közgyűjteményekben, mint az UBS, Deutscher Bundestag, ZKM, Karlsruhe, Deutsche Börse és a franciaországi FRAC.
JAN STEMPEL építész professzor, tanszékvezető, CTU, Prága
Jan Stempel építész, a Prágai Műszaki Egyetem építészeti tervezés tanszékének vezetője. Szlovákiában született, diplomáját a Budapesti Műszaki Egyetem Építészmérnöki Karán szerezte. 1984 és 1991 között a Libereci SIAL stúdióban dolgozott, majd 1991 között 2004 résztulajdonosa volt a prágai A.D.N.S. építészeti irodának. Számos hazai és külföldi építészeti projekt fűződik a nevéhez, melyek között új épületek és felújítások egyaránt szerepelnek. Jelenleg saját építészeti irodájában (Stempel & Tesar) dolgozik.
SZEGŐ GYÖRGY DLA építész, a Magyar Építőművészet főszerkesztője
Szegő György DLA építész, művészeti író, szerkesztő, számos építészeti, fotó és képzőművészeti kiállítás kurátora. A 70-es években több fotóhasználattal élő kiállítása volt, 1978-88 a Kaposvári Csiky Gergely Színház látványtervezője volt. 2001-től a Magyar Építőművészet főszerkesztője, 2014-től a budapesti Műcsarnok művészeti igazgatója.
Pályázati anyagként 2014. január 1. után készült fotó adható be.
A pályázat benyújtásával a pályázó hozzájárul, hogy a képei a pályázattal kapcsolatos kommunikáció során felhasználásra kerülhetnek.
A döntőbe került fotókat nagyfelbontású TIF formátumban (high-resolution TIF) kell a kiíró rendelkezésére bocsátani.
Technikai követelmények
Max. 5 db egyedi fotó vagy max. 5 db sorozat. Egy sorozat max. 6 db kép.
max. 2 MB / jpg / RGB / exif
fájl név: FotósNeve_épület_helyszín_év (ékezetek nélkül), pl: MintaPeter_iskola_budapest_2017.jpg
sorozatoknál: FotósNeve_épület_helyszín_év_sorszám (ékezetek nélkül), pl: MintaPeter_iskola_budapest_2017_1.jpg
2017. 08. 07. – 2017. 09. 30.
Az Architectural Photography Award 2017 regisztrációja lezárult.
Ha bármi kérdése van, vegye fel velünk a kapcsolatot: photoaward.meonline@gmail.com!
Melyik kategóriában regisztráljak?
Nyílt kategória: Ebben a kategóriában azok jelentkezését várjuk, akik még nem hivatásszerűen gyakorolják az építészeti fotózást. Ha ki szeretnéd próbálni magad, jelentkezz a nyílt kategóriába!
Professzionális kategória: Amennyiben hivatásos építészeti fotós vagy, publikálsz a sajtóban fotókat, megbízóknak dolgozol, és meg akarod magad mérettetni a mezőnyben, jelentkezz a professzionális kategóriába!
Hogyan regisztrálhatok a pályázatra?
A photoaward.meonline.hu weboldalon keresztül, a regisztrációra kattintva kinyíló regisztrációs felület kitöltésével és a feltételek elfogadásával. Regisztrációs határidő: 2017. szeptember 30. 24.00
Hány fotóval indulhatok a pályázaton?
Max. 5 db egyedi fotóval vagy max. 5 db sorozattal. Egy sorozat max. 6 db képből állhat.
Hogyan fizethetem ki a nevezési díjat?
A befizetéseket PayPal-os rendszerben tudjuk fogadni. A nevezési díj az áfát tartalmazza. Számla igényüket kérjük jelezzék a photoaward.meonline@gmail.com e-mail címen!
Hogyan lehet beküldeni a pályaműveket?
A regisztráció után minden pályázó beléphet a saját online felületére, ahol lehetősége van feltölteni a pályaműveket.
Módosíthatom-e a feltöltésemet?
Igen, a beadási határidőig módosítható a pályázat tartalma, törölhetőek és lecserélhetőek a már feltöltött fotók.
Ki indulhat a pályázaton?
A pályázni csak egyénileg lehet, csapatok, cégek jelentkezését nem tudjuk elfogadni.
Mi alapján értékeli a pályaműveket a zsűri?
A zsűri a következő szempontok szerint értékel:
- koncepció
- művészeti érték
- technikai megvalósítás
Nyilvános-e a zsűri munkája?
A zsűri munkája nem nyilvános, a döntőbe nem jutott pályázók nem kapnak értesítést az eredmény részleteiről.
Mikor és milyen formában kapok visszajelzést a pályázatomra?
A zsűri döntése alapján kiválasztott döntős fotók készítőit október 9-től értesítjük, és a Magyar Építőművészet különszámaként megjelenő katalógushoz, illetve a kiállításhoz a fotókat eredeti, nyomtatható méretben bekérjük.
Milyen technikai feltételek vannak?
A pályázatra max. 2 MB-os jpg formátumú, RGB színterű fotókat várunk, elérhető exif adatokkal. A fájlokat kérjük a következő formában elnevezni: FotósNeve_épület_helyszín (ékezetek nélkül), pl: MintaPeter_iskola_budapest.jpg. Sorozatoknál: FotósNeve_épület_helyszín_sorszám (ékezetek nélkül), pl: MintaPeter_iskola_budapest_1.jpg.
A döntőbe került fotókat nagyfelbontású TIF formátumban (high-resolution TIF) kell a kiíró rendelkezésére bocsátani.
Architectural Photography Award 2017 kiírás – Sajtóanyagok letöltése
Architectural Photography Award 2017 – Sajtószövegek letöltése
Architectural Photography Award 2017 – Sajtófotók letöltése
További információ, nagy felbontású képek kérése: photoaward.meonline@gmail.com